» Contact

Stiri

SPORT
Adaugat: 18 Iunie 2015

brazilia-columbiaIn al treilea meci din grupa C, Brazilia s-a inclinat in fata Columbiei, cedand cu scorul de 0-1 intr-un meci care a continuat si dupa ce arbitrul chilian Enrique Osses a pus fluierat finalul.

Jeison Murillo, noul fundas al Interului, a marcat singurul gol al meciului, in minutul 36, in urma unei faze fixe la care defensiva braziliana n-a reusit sa respinga mingea atunci cand trebuia. Neymar ar fi putut egala inainte de pauza, insa David Ospina s-a opus. Cuadrado putea majora avantajul echipei sale la scurt timp dupa pauza, iar, dupa cateva minute, Firmino ar fi putut egala, insa aratat una dintre cele mai mari ocazii din aceasta competitie.

Dupa fluierul final, Neymar l-a luat la tinta cu mingea pe Armero si, imediat, Carlos Bacca a sarit in apararea coechiperului sau, bruscandu-l pe atacantul Selecao. Ambii jucatori au primit cartonasul rosu, urmand sa rateze cel putin ultimul meci din grupa.

Joi seara se va desfasura si celalalt meci din etapa a doua a grupei C, Peru-Venezuela.

The post Brazilia pierde in fata Columbiei la capatul unui meci cu multi nervi. Neymar si Bacca au fost eliminati appeared first on Sport Total FM.