» Contact

Stiri

SPORT
Adaugat: 14 Septembrie 2013

multescu-prosportDinamo a mai bifat o infrangere in Liga 1, a treia in sapte meciuri, la finalul careia Multescu a acuzat maniera de arbitraj. Pandurii – Dinamo s-a terminat 2-1, dupa ce la pauza “cainii” conduceau cu 1-0. Momentul cheie al meciului s-a petrecut in minutul 62, atunci cand fundasul stanga al bucurestenilor, Grecu, a fost eliminat pentru cumul de cartonase galbene.

Cu toate ca, imediat dupa meci, tehnicianul Gheorghe Multescu il acuza pe Istvan Kovacs ca a cazut presiunilor venite din tabara gazdelor, antrenorul a revenit la sentimente mai bune, in exclusivitate la Sport Total FM.

Ma simt frustrat, pentru ca totul s-a daramat precum un castel de nisip dupa 65 de minute… Cosmin Matei s-a cerut afara, desi el fusese pana atunci cel mai bun om al nostru. A depus un travaliu imens si este de inteles.

Ei au jucat foarte bine tactic partea a doua, cand si-au mai introdus un varf in locul unui mijlocas defensiv. Puteam sa profitam de asta, dar… am ramas in 10 oameni. Din ce am vazut eu, fotbalistul a lovit mingea, dar nu stiu dupa asta ce a mai lovit… Poate si el a gresit intervenind in acel mod, dar eu am acuzat maniera de arbitraj, nu faptul ca ne-a lasat in 10!

Meritam cel putin un punct, mai ales ca am luat doua goluri ce puteau fi evitate in alte conditii.

Degeaba incepem sa ne intelegem mai bine in teren daca nu ne vin rezultatele. E normal ca la un club de talia lui Dinamo asteptarea sa nu dureze prea mult. Cred ca suntem in crestere in forma si sper ca pana la urma sa incepem sa legam cateva victorii.

Urmeaza un meci cu Petrolul, o echipa buna, valoroasa, cu jucatori care pot decide jocul in orice moment. Va fi mai greu decat acum, dar si noi vom ridica nivelul jocului.

Lui Danciu i-am oferit postul de antrenor secund, eu l-am bagat titular la meciul cu U Cluj, dar acum am considerat ca am nevoie de el mai mult langa mine. Aveam de gand sa-l bag, dar dupa eliminare planurile s-au schimbat. Vom vedea ce va fi pana la ora meciului cu Petrolul.

Tucudean a crescut in joc, fizic si in atitudine, dar inca sufera la jocul de careu, la finalizare. Un atacant trebuie sa inscrie, asta e menirea lui pe teren