Târgul de Turism al României, ediția de toamnă, se va desfășura la Romexpo în perioada 14-17 noiembrie 2019, în Pavilionul B1. Vor participa sute de expozanți tradiționali ai manifestării, printre care și agenții de turism, tour-operatori, zone turistice din România, etc.
Evenimentul beneficiază de o campanie media foarte dezvoltată, atât în mass-media (presa scrisă, radio, TV), cât și în mediul online și pe rețelele de socializare. Târgul de Turism al României vine cu o mulțime de oferte de vacanță pentru publicul larg, care dorește să-și rezerve din timp călătoriile. De asemenea, vor fi prezentate instituții culturale și organizații și instituții care se ocupă de promovarea regiunilor turistice din România.
În această ediție se vor expune oferte de turism pentru sezonul de iarnă-primăvară, atât în România, cât și în străinătate: turism cultural, rural și de business, turism de tratament, destinații exotice, croaziere, turism de aventură, etc. Sub conceptul „instant booking”, companiile participante vor prezenta oferte și reduceri atractive, valabile numai în perioada desfășurării evenimentului.
Mai multe detalii despre Târgul de Turism al României, ediția de toamnă, se pot afla accesând linkul www.targuldeturism.ro.
Dacă ți-a plăcut acest articol, distribuie-l și urmărește-ne pe Facebook pentru a afla mai multe noutăți. Dă Like paginii noastre printr-un click aici!
Sursa foto: ://www.trendshrb.ro/actual/anul-2017-multi-turisti-putin-turism/