Festivalul Căpșunilor, cel mai dulce și aromat eveniment al primăverii, revine în Parcul Izvor din București, în perioada 23-25 mai 2025. Vedetele festivalului vor fi, bineînțeles, căpșunile românești, proaspete, dar și adăugate în tot felul de preparate tradiționale, moderne și inedite.
Așa cum se întâmplă de obicei la evenimentele organizate de Autentic Events, nu vor lipsi nici preparatele tradiționale românești precum pastramele, micii, cârnații de casă, tocănițele și fripturile, toate ”gătite ca la bunici”. ”Nu lipsesc show-urile culinare live, momentele interactive și surprizele dedicate celor mici: turtă dulce decorată, vată de zahăr cu personaje, bubele waffle și multe alte delicii care vor transforma vizita în parc într-o experiență memorabilă pentru întreaga familie” mai spun organizatorii.
Evenimentul este cu intrare liberă și va fi completat de ”decoruri vesele, muzică relaxantă și standuri colorate”.
Te-ar putea interesa: Asian Food Fast, un festival cu de toate: mâncare asiatică spectacole, show-uri live, workshop-uri pentru toate vârstele și intrare gratuită!
Urmărește-ne pe Facebook, pentru noutăți din mai multe domenii!