Federatia Romana de Fotbal a stabilit ca majoritatea meciurilor din faza a II-a a Cupei Romaniei-Timisoreana, editia 2014-2015 sa se dispute miercuri, de la ora 17:30. O singura partida s-a disputat marti 29 iulie. In aceasta faza a competitiei au participat 42 de echipe calificate din faza I si 30 de cluburi, restul echipelor participante in Liga a 3-a, editia 2013-2014.
In faza a II-a a Cupei au fost incluse si doua echipe nou-promovate in Liga a II-a: FC Balotesti si FC Caransebes.
JOCUL | SCOR FINAL | MARCATORI |
DUN. CALARASI (CL) – FC Afumati (IF) | 4-2 | M. Stefan (48, 51), M. Popescu (62), Kanda (84) / Balgiu (38), Robicek (42) |
INTER CRISTIAN (BV) – Conpet (PH) | 3-0 | Oaspetii nu s-au prezentat |
Urban Titu (DB) - CHINDIA(DB) | 0-1 | Cherchez (90+4) |
VALEA URSULUI (AG) – SCM Argesul (AG) | 6-5** | Simion (36) / Drugescu (43) |
Atletic Bradu (AG) - INTER CLINCENI (IF) | 0-5 | |
VOINTA SNAGOV (IF) – Juventus (B) | 8-3 | |
Un. Branceni (TR) - CS ŞTEFĂNEŞTI (IF) | 0-2 | |
ARSENAL MALU (GR) – Metaloglobus (B) | 2-1 | |
Gl. Pop. Leordeni (IF) -BALOTESTI (IF) | 1-3 | V. Alexandru / Craciun, Mande, Angelescu |
Viitorul Buzau – Conpet Ciresu (BR) | ||
Victoria Tandarei (IL) - AXINTELE(IL) | 0-1 | Marele (65) |
GRANITUL BABADAG (TL) – Callatis 2010 Mangalia (CT) | 3-2 | D. Zaharia (20 – pen, 90+1), St. Sandu (87) / Calagi (9), En. Cogali (89 – pen.) |
YS PANCIU (VN) – Oţelul 2 Galati (GL) | 2-0 | Besa (51), C. Costin (63) |
Sepsi OSK (CV) – FC Zagon (CV) | ||
Csikszereda M. Ciuc (HR) – Avantul Reghin (MS) | ||
Dinamo Onesti (BC) – Aerostar Bacau (BC) | ||
Fratautii Vechi (SV) - CETATEA TG. NEAMT (NT) | 0-1 | Bucataru (34) |
Vointa Ion Creanga (NT) – Petrotub Roman (NT) | ||
ACS Transdor Tudora (BT) – Kosarom (IS) | ||
Rapid Dumesti (IS) – Stiinta Miroslava (IS) | ||
AS Someşul Oar (SM) – FCM Baia Mare (MM) | ||
Gloria 2 Bistrita (BN) – FC Ariesul 1907 (CJ) | ||
Sportul Simleul Silvaniei (SJ) – Unirea Jucu (CJ) | ||
CSC Sanmartin (BH) – CS Oşorhei (BH) | ||
UTA BATRANA DOAMNA (AR) – National Sebis (AR) | 3-2 | P. Dragos (5), Copil (16), Hlistei (57) / Sulea (30), Bozian (41) |
ASU Poli (TM) - BECICHERECU MIC (TM) | 1-2 | |
Vulturii Lugoj (TM) – FC Caransebes (CS) | ||
Minerul Anina (CS) – Minerul Motru (GJ) | ||
Minerul Mehedinti (MH) – Stiinta Turceni (GJ) | ||
Flacara Horezu (VL) - PANDURII II (GJ) | 0-1 | Cocina (45) |
Retezatul (HD) - FC HUNEDOARA(HD) | 1-3* | R. Dragoescu (87) / R. Muntean (40), D. Grigore (99), Uibariu (103) |
Speranta Biertan (SB) – Metalurgistul Cugir (AB) | ||
AS Milcov (OT) – CS Visina Noua (OT) | ||
FC DINAMO 2 (B) – Sportul Studentesc (B) | 3-0 | Nu se disputa |
CS INEU (AR) – FC UTA SA (AR) | 3-0 | Nu se disputa |
CS PODARI (DJ) – FC U Craiova (DJ) | 3-0 | Nu se disputa
|
Sursa: “liga2.prosport.ro”
Post-ul Rezultatele fazei a II-a a Cupei Romaniei, editia 2014-2015 apare prima dată în Sport Total FM.